Solvita: "Man dzemdībās visvairāk palīdzēja sagatavošanās procesā iegūtās sajūtas, tajā skaitā pārliecība par saviem spēkiem. Pati galvenā un nozīmīgākā no piedzīvotajām sajūtam bija drošības sajūta.
 
Man būtiski bija cilvēki, kas piedalījās dzemdībās - vīrs, dūla, vecmāte. Katram bija sava artava, ieguldījums, ko sniedzāt un visi gribēja, lai es piedzemdēju dabiskā ceļā, kas, manuprāt, ir diezgan būtiski.

 

  • Tātad pašās dzemdībās mani resursi bija tieši gaidību laikā notikusī sagatavošanās.

 

Brīdī, kad man bija visvairāk grūti, man palīdzēja tas, ka vīrs ir blakus, fiziskais kontakts ar viņu.
 
Man par pārsteigumu nejutu vajadzību pēc "Dzemdību spēka apļa", kas bija paņemts līdzi (skat. augšējā attēlā + sajūtu teksts, to veidojot. Dzīvē Solvita spēka apli uztaisīja kā stikla mākslas darbiņu- Linda R.). Iespējams, tādēļ, ka jau to gatavojot, pildīju sevi ar sajūtām, kas vēlāk stiprināja. Tiesa, laikā, kad domāju, ka man ir treniņkontrakcijas (kas, izrādījās, jau dzemdības), ik pa laikam uzmetu acis uz apli. Tas atgādināja, ka manos spēkos ir pārlaist diskomfortu atvēršanās laikā.
 

Man patika, cik Tu biji pacietīga, iejūtīga un uzmanīga. Brīnišķīgi palīdzēja tas, ka piemērotos brīžos dalījies ar dažādiem maziem (bet savā būtībā lieliem) padomiem. Ļoti novērtēju arī pēcdzemdību palīdzību. Nešaubījos, ka būs grūti izdarīt pat tik vienkāršu lietu, kā nomazgāties (nokļūt līdz dušai utt.), tādēļ Tava palīdzība bija no tiesas vērtīga. Paldies!"

 
Solvita bija izveidojusi arī dzemdību kolāžu. Lūdzu padalīties par to.
Solvita: "Kolāža man palīdzēja sajust manas gaidāmās dzemdības, "salikt visu pa plauktiņiem". To veidojot jutos ērti, droši.
Protams, kā jau stāstīju, bija piņķeris salīmēt visu, kā iecerēts, bet rezultātā ieguvu labu sajūtu par to, ka man, manām dzemdībām nav jābūt ideālām. Tās būs/bija tādas kādas bija un tieši  tādas ir vislabākās."
 
Linda: Ar Solvitu iepazinos aptuveni gaidīšanas puslaikā. Mēs gatavojāmies radībām gan divatā, gan kopā ar Solvitas vīru Gunti, Solvita nāca arī uz grūtnieču vingrošanas un atbalsta grupu. Ernestiņu visi kopā sagaidījām dzemdību mājā "Harmonija", vecmātes Astrīdas atbalstīti.
Priecājos, ka Solvita piekrita padalīties ar saviem mākslas darbiņiem, kas palīdzēja jau gaidību laikā sajust kaut ko no dzemdību garšas...
 
2012. g.