Pēc dzemdībām mūsu sadarbība nebeidzas. Ko es piedāvāju šajā laikā?
 
 

Pirtīžas māmiņai un bērniņam.

Pēc vecāku vēlēšanās var dienu veltīt māmiņas un bērniņa godināšanai pirtīžās. Vairāk par tām var lasīt ŠEIT. Tiem, kuriem nav pirts, šo rituālu piemēroju, atkarībā pēc iespējām un vēlēšanās. Īsumā izstāstot, ir gan daļa bērniņam, kur viņš bauda vanniņu ar mammas salasītām zālītēm un ģimenes locekļu un dūlas novēlējumus, gan viņam mierīgos apstākļos veic saru dzīšanu (izmasē pleciņus, augšstilbus, muguru, un no tām nāk tādi kā melni sariņi, reizēm arī kā spalviņas). Savukārt, ar māmiņu un ģimeni tiek pārrunātas pašreizējās sajūtas, notiek spēcinoša saruna par dzemdībām, lai kādas tās būtu bijušas, mamma var baudīt skrubēšanos, maigu pērienu pirtī un pēc izvēles izglāstīšanu pirtī relaksējošu masāžu uz masāžas galda. Noslēgumā dūla māmiņai  sniedz speciālu vēdera aizvēršanās masāžu.  

  • Pēcdzemdību ietīšana

Vēl viens brīnišķīgs rituāls, kur notiek gan atbalstoša, spēcinoša saruna (parasti - dzemdību pārstrāde, taču vienmēr ņemam vērā tā brīža aktuālos jautājumus, emocijas), kāda no ķermeniskajām tehnikām, vanna ar īpašiem zāļu maisiņiem, visa ieeļļošana ar eļļu, kas bagātināta ar aromterapijas eļļām un ķermeņa ietīšana. Šo rituālu var veikt arī daudzus gadus, pat gadu desmitus pēc dzemdībām, jo sievietes mēdz nest savu dzemdību stāstu sevī gadiem ilgi.

 * Rebozo aizvēršanās masāža jeb rituāls

Kopā ar kādu no kolēģēm dūlām godinām māmiņu pēcdzemdību periodā, izmantojot Meksikāņu rebozo lakatus – ar tiem cieši apņem māmiņu. Tam ir gan fiziska ietekme – sieviete sajūt savu ķermeni kā vienotu veselu, ne vairs ar mazuli kopā esošu, palīdz orgāniem nostāties „vecajās vietās”, veic limfodrenāžas efektu, gan enerģētiska nozīme – iekšēja sevis apzināšanās, jaunās lomas pieņemšana.

* Relaksējošu masāžu visam ķermenim
Māmiņai pēcdzemdību periodā vajadzīgi daudz pieskārieni, lai tos dotu savukārt savam bērniņam. Līgana, relaksējoša masāža, ko esmu apguvusi masāžas kursos (relaksējoša masāža ar lomi-lomi paņēmieniem), palīdz atslābināties un nomierināties.

* Zīdīšanas konsultācija
Esmu sertificēta zīdīšanas konsultante un palīdzu māmiņai rast pārliecību par zīdīšanu, risināt zīdīšanas grūtības. 

  • Vienmēr pārrunājam dzemdības, tajās rodot resursus sievietes un pāra turpmākajai dzīvei. 
Dzemdību pārrunāšana palīdz sievietei gan sadzirdēt sevi, gan vēlreiz kopā izdzīvot notikušo. Tas ir gan vienkārši kopīgs prieks, gan veids, kā vēl vairāk stiprināt pārliecību par sevi. Radības ir daudz atklājumu par sevi, par to, kas manā dzīvē patiesi ir svarīgs, kur es rodu savu garīgo un fizisko spēku, un šie secinājumi var noderēt arī citās dzīves situācijās!
Ne mazāk svarīgi pārrunāt to, kas varbūt radījis skumjas vai zaudējuma, nepiepildīta sapņa sajūtu. Mēs kopīgi meklējam iemeslus notikušajam, ne tāpēc, lai kādu vainotu, bet tāpēc lai kaut ko labu gūtu no šīs situācijas. Jaunas atziņas ir ieguvums! Citreiz tas ir ceļš uz pieņemšanu - varam mainīt daudz, bet ir norises, kur mūsu galvenais uzdevums bijis "mācīties pieņemšanu"...
  • Tā kā esmu profesionāla rakstītāja, pēc izvēles piedāvāju dzemdību stāstu uzrakstīt dūlas acīm.
  • Dzemdību pārrunāšana, resursu smelšanās turpmākajai dzīvei tajā.

Reizēm mammas īsti neapzina konkrētas lietas, ko pārvarējušas dzemdībās vai kas ir viņas stiprās puses.  Vai – ko sevī viņas var pieņemt, pat ja tas neliekas ideāls. Tāpat pārī – ne vienmēr otra devumu pamana un ievēro visu. Nosaucot lietas vārdos, varam pamanīt vairāk par sevi, otru.