Nozīmīgs instruments manā dūlas darbā ir vārdi - tie var celt un var gremdēt. Citkārt vairāk var dot klusējoša, pieņemoša klātbūtne vai trāpīgi jautājumi.

Bez tam lielu lomu manā darbā ieņem ķermeniski psiholoģiskās metodes, relaksācijas tehniku apgūšana, elpošana, zīmēšana u.c. Šādi var vairāk sevi iepazīt un apzināt savas stiprās puses (jā, nereti tās nemaz neapzināmies!), gan pieņemt it kā traucējošās un zināt, kā ar tām var sadarboties.» 

Visvairāk šobrīd darbojos pirtīs, stiprinos mammas pēcdzemdību stiprinošā notikumā - pirtīžās.

Ir iespējams iegādāties manas grāmatas "Gaidības un radības ar prieku" un "Dziedinošas dzemdības". Var iegūt arī ierakstu no autores! Vairāk informācijas šeit. 

 

Esmu sertificēta dūla - profesionāla, nemedicīniska atbalsta persona topošajiem un jaunajiem vecākiem. Esmu arī sertificēta zīdīšanas konsultante. Un - grāmatas "Gaidības un radības ar prieku" autore., 2018. gadā iznāas grāmatas turpinājums "Dziedinošas dzemdības". Vairāk par grāmatu var lasīt šeit.

  • Māmiņas un ģimenes kā dūla atbalstu galvenokārt grūtniecības laikā un pēcdzemdību periodā

Sagatavoju dzemdībām individuāli, pārī un grupās. Man ļoti patīk, kā sievietes pietuvinās sev un mazulim manos semināru ciklos, un dodas laist savu bērniņu pasaulē harmoniskāk. Pēdējos gados lielu piepildījumu sniedz pirtīžu veikšana - pirtīžās notiek liela dvēseliska satikšanās un sievietes iznāk no tām rimtākas, atspirgušākas. Pirts/ūdens pieskāriena un ķermeniskā atbalsta apvienošana ar atbalstošām sarunām mani nebeidz pārsteigt.

Jaunākais piedāvājums ir pēcdzemdību ietīšanās - pēcdzemdību rituāls mājās sievietei, kur atkal jau darbojas pārliecinošais tandēms: psiholoģiskais, dvēseliskais atbalsts plus vanna, ķermeniskās procedūras, siltums. Šai aprūpei nav noilguma - pēcdzemdību ietīšanos var veikt pat daudzus gadus pēc dzemdībām.

Mana personiskā pieredze grūtniecībā un dzemdībās - esmu četru bērnu mamma. Pirmais bērniņš dzima 23 gadu vecumā, tad ik pēc trim gadiem - vēl divi mazuļi un tad pēc deviņu gadu pauzes, "bez vienas minūtes 40 gados" - ceturtais bērns. Man ļoti patika viņus gaidīt, sagaidīt, dzemdēt pašai. Es puspajokam saku, ka dabiskām dzemdībām ir viens trūkums - gribas dzemdēt vēl! Tomēr līdz tam nenonācu uzreiz - man nav svešas šaubas un bailes, to pārvarēšana.

Ar mani var sazināties pa tel. 29428893

Facebook.com/linda.rozenbaha

LASĪT TĀLĀK

Es esmu izaugusi no zināma skeptiķa – vai tad mūsdienās sievietes normāli dzemdē? – līdz gan personiskajai pieredzei, gan pieredzei, klātesot citiem, kad pārliecinos, ka sievietes var un prot dzemdēt – šīs prasmes tikai jāatraisa. Un ka radību norisē mēs varam izdarīt ļoti daudz, lai atrastu tieši konkrētajam mazulim labāko, piemērotāko ienākšanas veidu un nianses, kā nākt pasaulē. Lai viņš un mamma būtu veseli fiziski un emocionāli, dvēseliski.

Un kad esam to izdarījuši, tad paliek vēl paļaušanās. Līdzīgi kā dārzu – varam iekopt un darīt visu pēc labākās sirdsapziņas, - un tad jāļaujas, jāgaida, jāpaļaujas...

 

Kā tas sākās?

Par saviem dūlas pirmsākumiem, kad vēl pat nemācījos dūlu kursos, varētu saukt laiku, kad sāku rakstīt par gaidībām un radībām - pirms aptuveni desmit gadiem. Kad pārliecinājos, ka tas, ko vecmāte Dina Ceple stāstīja, vēlējos, lai šīs zināšanas izskan tālāk. Un viens no dūlas uzdevumiem jau ir - skaidrot un iedrošināt par gaidību un radību laikā notiekošo.  Rakstīšana vainagojās ar grāmatu "Gaidības un radības ar prieku", kas tapa sadarbībā ar brīnišķīgām vecmātēm un māmiņām.

Tad Dina mani uzaicināja uz domubiedru - māmiņu, kas atbalsta dabiskas dzemdības - tikšanos. No tā izauga dūlu mācības, par ko esmu ļoti priecīga.

 

Kā tas turpinās

Šobrīd es galvenokārt kā dūla darbojas gaidībās un pēcdzemdību periodā, ierobežoti - dzemdībās. Es sagatavoju grūtnieces gan individuāli, gan pāros, gan grupās. Šobrīd nozīmīgu vietu līdzās atbalstošai un skaidrojošai sarunai grūtnieču sagatavošanā ieņem ķermeniski psiholoģiskās metodes, kas nereti atklāj par cilvēku daudz vairāk - dabiskās reakcijas, bailes, stiprās puses, par kurām sievietes nav nojautušas, un tas paver iespēju dziļākā līmenī gatavoties dzemdībām. Es piekrītu, ka uz dzemdībām nav sevi jāpārtaisa - ir sevi jāiepazīst un jāizmanto spēcīgās puses, bet vājās ir jārespekte un var uztaustīt, kā ar tām labāk rēķināties.

Man ļoti patīk vadīt semināru ciklu grūtniecēm "Atveros. Esmu vienota. Ļaujos. Stiprinos. Radu", kur katrs pietuvojamies sev tuvāk un nodarbības notiek, kā es mēdzu teikt, oksitocīna (mīlestības hormons) gaisotnē. Tāpat ik pa laikam rīkoju dzemdību stāstu vakarus un citus seminārus.

Pēdējos gados esmu ļoti aizrāvusies ar pēcdzemdību rituāliem - galvenokārt pirtīžām. Sievietes bieži vien atzīmē, ka pēc pirtīžām jūtas mierīgākas, kā no jauna piedzimušas vai tā, ka beidzot noslēgušas grūtniecību. Un vīrieši pamana sieviešu dzirkstošās acis...

Nesen esmu sākusi piedāvāt arī pēcdzemdību ietīšanos, ko apguvu pie pasniedzējas no Ukrainas, bet zināšanas smeltas arī Krievijā. Tas ir kā nodzīvot dienu ar sievieti viņas trauslajā un reizē stiprajā pēcdzemdību laikā, piedzīvojot pieņemšanu, nevērtēšanu, atslābināšanos caur ķermeni. Mierīgi, rimti, spēcinoši...

 

 

 Dūla Linda ROZENBAHA

Rūtas Kalmukas foto, Aģentūra F 64

 

Vairāk:

Kā es atbalstu dzemdībās

Mana izglītība

Kā tieši es palīdzu gatavoties dzemdībām

Atbalsts īpašās dzīves situācijās

Cik maksā mani pakalpojumi?