Esmu beigusi Latvijā pirmās trīs gadu ilgās dūlu apmācības  un esmu sertificēta zīdīšanas konsultante.

Man ir arī bakalaura grāds komunikāciju zinātnēs. Taču dūlas darbā noder arī dažādās psiholoģijas mācībās, pēcdzemdību aprūpes semināru, masāžu kursu un starptautiskajās vecmāšu konferencēs gūtas zināšanas un sevis pilnveidošana. Tālāk var nedaudz vairāk iepazīties ar dokumentiem.

LASĪT TĀLĀK

 

 

Dūlu kursi noritēja trīs gadus un tajās pa vienam gadam veltījām:

  • gaidību, dzemdību un pēcdzemdību laika fizioloģijai
  • psiholoģiskā atbalsta sniegšana šajos periodos
  • dūlu prasmju apgūšanai, tādu kā masāža, pozīcijas dzemdību progresa veicināšanai, rebozo lakata izmantošana, Baha ziedu un aromterapijas izmantošana dzemdībās.

Mācījāmies pie vecmātēm un ārstiem "Ģimenes veselības centrā "Stārķa Ligzda". Lepojos, ka mūsu pasniedzēji bijuši: vecmāte un ārste Dina Ceple, starptautiski sertificēta dūla Linda Vītuma, vecmātes Iveta Bērziņa un Rudīte Brūvere, aromterapeite Ludmila Molokova, Baha ziedu praktiķe Laura Tidriķe, homeopāte Anna Kaļķe.

Savukārt psiholoģiskā atbalsta gūšanu mācījāmies pie psiholoģes Vitas Kalninas "Ģimeņu atbalsta centrā "Līna".

 

 

Lai varētu vadīt grūtnieču vingrošanu, esmu ieguvusi C kategorijas sporta speciālista kvalifikāciju, kā arī individuāli mācījusies pie grūtnieču vingrošanas pasniedzējām Aivas Zeidmanes un Dinas Ceples. 

 

 

Izmantoju izdevību klausīties arī par atsevišķām radību tēmām pie profesionāļiem. 

 

 

 

Jau vēl pirms dūlas darba pirmsākumiem mani ir interesējusi psiholoģija un savas iekšējās pasaules kopšana. Strādājot par dūlu, jo īpaši svarīgi rūpēties par savas dvēseles higiēnu, jo dot otram var tad ja pats sevi esi "uzpildījis". Tāpēc gan agrāk, gan tagad apmeklēju dažādas psiholoģijas mācības un seminārus, grupas.