Mīļi aicinu uz vebināru "Relaksācijas prasmes" kopā ar mani, dūlu, grāmatu "Gaidības un radības ar prieku" un "Dziedinošas dzemdības" autori Lindu Rozenbahu.


Esmu arī četru bērnu mamma un manas atvases nākušas pasaules priekpilnās dzemdībās. Jā, tajās bija  sāpes, tomēr pāri visam mīlestība un pat zinātkāre - kā šis bērniņš nāks pasaulē. Un relaksācija, elpa, skaņa ir bijuši lielie palīgi dzemdībās. Tāpat zināšanas un prasmes, kā palīdz relaksācija un kā to praktizēt, esmu apguvusi dūlu un citos kursos Latvijā un ārzemēs, vēlāk nodevusi zināšanas tālāk māmiņām gaidībās.

Vebinārā par relaksāciju varēsi uzzināt un izmēģināt praktizēt:

* kāda gan relaksācija, ja dzemdībās sāp?

* izmēģināsim, kas ķermenī notiek, praktizējot relaksāciju

* izmēģināsim dažas relaksācijas metodes

Kad: 2020. gada 16. aprīlī 18.00.-19.30. 

Kur: internetā, zoom vietnē. Tiem, kas pieteikušies, vebināra dienā saņems linku uz zoom vietnes vebināru. Lūgums ierasties tajā 17.45., lai pārbaudītu skaņu un video, jo pēc tam man nebūs iespēju šiem jautājumiem pastiprināti pievērsties. Datorā parasti zoom neprasa instalēt viņu bezmaksas programmā, telefonā jāinstalē zoom bezmaksas programma.

Priecāšos, ja vebinārā iesaistīsieties ar atpakaļsaiti, tāpēc laicīgi aicinu padomāt, kādā veidā vēlēsieties komunicēt - čatā, ieslēdzot tikai audio skaņu vai arī video.

Cena: 11 eiro. Tās mammas gaidībās, kuras finansiāli grūti skārusi Covid 19 krīze, var piesakoties nosaukt citu - sev šobrīd pieņemamo - cenu par vebināru, un es izrakstīšu rēķinu atbilstošo nosauktajai cenai.

Pieteikšanās līdz 2020. gada 16. aprīļa pulksten 17.00.: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

Foto no grāmatas no Lindas "Dziedinošas dzemdības" vāka, fotogrāfe Evija Gruzna (Pušmucāne)

Ar prieku ziņoju, ka esmu uzsākusi doties pie lasītājiem dažādās Latvijas pusēs. Tikšanās tēmas nedaudz atšķiras. Lūk, kalendārs. Katrā vietā ir cits organizators, pie kura pieteikties. Uz tikšanos!

Tuvākā tikšanās:

 26. aprīlī Rēzeknē notiks tikšanās ar dzemdību grāmatas autori un grāmatā iesaistītajiem no Latgales

 

26. aprīlī Rēzeknē, “Zeimuļā”, ciemosies vairāku grāmatu autore, dūla un trīs bērnu mamma Linda Rozenbaha, lai tiktos ar topošajiem vecākiem, jaunajiem vecākiem, vecvecākiem un citiem interesentiem uz sarunu par dzemdībām un grāmatas tapšanas aizkulisēm. Tāpat tikšanās reizē būs iespēja tikties ar grāmatas vāka un dažu iekšlapu fotogrāfi Eviju Gruznu (Pušmucāni), kura ir rēzekniete. Un, iespējams, vēl kādu pārstāvi no Latgales, kas piedalījies grāmatas tapšanā.

Tikšanās notiks “Zeimuļā”, sadarbībā ar Māmiņu klubu.

Lasīt tālāk. 

 

Šī ir iespēja gan dalīties savā dzemdību pieredzē, atklājot to, kas tajā spēcinājis, palīdzējis, iedvesmojis, kā pārvarēti grūtie brīži. Tā ir iespēja klausīties citu pieredzē, izsijājot, kas varētu noderēt pašam un kas - tikai kā zināšana par otra ceļu.

Foto - Pinterest/Виктория

 Kad: 19. janvārī, plkst. 18.00 - 20.30, "Daya joga" telpās Stabu ielā 51/2 (pagalma māja)

 

 „„Ir, ir dzīve arī pēc dzemdībām” – aptuveni tā saucas kāda grāmata par pēcdzemdību periodu. Jo, gaidot mazuli, nereti sievietei ir grūti koncentrēties uz vairākām lietām – visa uzmanība ir vērsta uz dzemdībām,” novērojusi dūla* Linda Rozenbaha.

 

Šis seminārs ir veltīts tam, lai noskaidrotu, kādu atbalstu un rūpes var saņemt pēcdzemdību periodā, kā šo laiku var gaiši piepildīt ar rituāliem un kā tie palīdz.

Aicināti:

* topošās māmiņas un tēti

* mammas un tēti

* vecvecāki

 

 

Nodarbība māmiņām gaidībās ar atbalsta personām – dzīvesdraugu, draudzeni, dūlu, mammu…

 

Šajās nodarbībās mācīsimies saprast un sajust, kādas ir tieši tavas vajadzības dzemdībās un kā radībās var efektīvi palīdzēt atbalsta persona.

 

Nodarbībās:

* Uzzināsim vairāk par dzemdībās notiekošo un kā dzemdības var atvieglot pati sieviete un kā tajā var palīdzēt atbalsta persona

* Izmēģināsim atšķirīgus elpošanas veidus un pozas

* Relaksācijas prasmju apgūšana - sev, atbalsta partnerim; kā otrs cilvēks var palīdzēt sievietei relaksācijā

* Izmēģināsim dažādas ķermeniskās prakses kopā un atsevišķi, lai saprastu, kāds atbalsts vislabāk der, uz ko ķermenis "atsaucas" un kas nav “jūsu”

* Kā nomierināties tam, kuram pašam būtu jāmierina? Ar kādām jūtām var sastapties atbalsta persona: situācijas, problēmas, risinājumi

* Izspēlēsim dažas dzemdību situācijas un sajutīsim, kāda varētu būt mūsu dabiskā reakcija, tās piedzīvojot

* Izmēģināsim, kā relaksācijā var izmantot rebozo lakatu

* Kā atbalsta persona var atbalstīt, ja jāveic ķeizargrieziena operācija

* Nedaudz par to, ka ir dzīve arī pēc dzemdībām. Kāda tā varētu būt? Kā atbalsta personas tajā var palīdzēt?

* Jūsu jautājumi - manas atbildes

* Piemēri no dzīves!

 

Kad: otrdien, 13. septembrī, no pulksten 18.00.-20.30.

un

trdien, 11. oktobrī, no pulksten 18.00.-20.30.

Nodarbības ir atšķirīgas! Var apmeklēt abas vai kādu no tām atsevišķi

 

Kur: Daya joga centrā, Rīgā, Stabu ielā 51 korp. 2. (ieeja no sētas)

Pieteikšanās: 26 555 060

Cik maksā: 22 eiro no pāra (sievietes + atbalsta personas) par nodarbību vai 19 eiro, ja maksā par abām nodarbībām

 

SEMINĀRI - topošajām māmiņām

"Atveros. Esmu vienota. Ļaujos. Stiprinos. Radu."

Topošajām māmiņām

26. janvārī (otrdienā) 18.00.-20.30.

10. februārī (trešdienā) 18.00.-20.30.

24. februārī (trešdienā) 18.00.-20.30.

9. martā (trešdienā) 18.00.-20.30.

16. martā (trešdienā) 18.00.-20.30.

 

Semināra nodarbības var apmeklēt gan atsevišķi, gan visu ciklu. 

 

Semināru ciklā radoši atraisīsim saikni ar savu ķermeni, dziļāko būtību un savu bērniņu: 

- lai sajustu ķermeņa, gara, emocionālās pasaules vienotību, 

- caur radošām nodarbēm meklētu vairāk personiskās atbildes, kāda esmu, kā tas var palīdzēt dzemdībās/pēcdzemdību periodā un ko vajadzētu stiprināt, kas ir mani zināmie un apslēptie resursi, 

- atvērtos gaidībās un radībās notiekošajam, 

- labāk sadarbotos ar savu ķermeni, pieņemtu sevi, 

- nemelotu sev, 

- gūtu lielāku spēku un pārliecību, 

- vairāk izprastu par grūtniecību, dzemdībām un pēcdzemdību periodu. 

 

Katrā nodarbībā būs: 

• nedaudz teorijas par grūtniecību, dzemdībām vai pēcdzemdību periodu, 

• kādas no radošām metodikām: 

- dažādas ķermeniskas tehnikas 

- zīmēšana savu sajūtu spontānai atraisīšanai, personisku atbilžu rašanai 

- spontānā rakstīšana 

- dzemdību deja 

• atbalstoša saruna 

• dalīšanās grupā - tik, cik katrs vēlas 

• relaksācija

  

 Iepriekš notiekušo semināru māmiņu atsauksmes:

* "Pēc semināra jūtos daudz mierīgāka. Nodarbības palīdzēja sajust un saprast to, kas notiek ar mani. Un, redzot/dzirdot citu meiteņu stāstus, palīdzēja man arī aizdomāties par nākamajiem grūtniecības posmiem. Ļoti palīdzēja zīmējumi un to analizēšana. Mīļš, liels paldies! (Ieva Šulca)

* "Man šis seminārs ļoti patika, jo tā bija tāda kā miera osta četru nedēļu garumā,kur ar relaksējošu vingrinājumu, mūzikas un zīmēšanas palīdzību pilnībā atslēdzos no ikdienas un ļāvos domām un sajūtām par gaidību/dzemdību laiku."

* "Atnākot uz semināru, mans mērķis bija izveidot saikni ar savu bērniņu, taču patiesībā sasniedzu citu mērķi - atbrīvojos no bailēm par dzemdībām, jo līdz šim bija traucējuši traumatiska pirmo dzemdību pieredze, taču ar semināra palīdzību man vairs nav bail dzemdēt,jo esmu iepazinusi savādāku pieeju šim pasākumam.Visvairāk patika dzemdību baiļu zīmēšana un pieskārienu, masāžas veikšana. Milzīgs paldies par sievišķīgo un meditatīvo semināra vadīšanu. (Ieva)

* "Ļoti patika. Iemāca vairākas relaksējošas prakses, kas palīdz sagatavoties ne tikai dzemdībām, bet dod iespēju atbrīvoties jebkurā mirklī, ja ir tāda nepieciešamība. Uz semināru jānāk ar tukšu bļodu, lai spētu aizpildīt to ar tām zināšanām, ko vadītāja dod, un tikai pēc tam mājās apdomāt, ko pieņemt un ko nepieņemt." (Inga Lencēviča)

 

Semināra apmeklētājas novērojušas būtisku baiļu mazināšanos no dzemdībām.

 

Seminārus vada: dūla* Linda Rozenbaha. Grāmatas "Gaidības un radības ar prieku" autore.

 

Linda Rozenbaha ir viena no pirmajām dūlām Latvijā, regulāri papildina zināšanas kursos un semināros Latvijā un ārzemēs. Sniedz atbalstu grūtniecības laikā - gan veiksmīgi noritošas grūtniecības gadījumā, gan ja ir spriedzes pilnas gaidības; gatavo dzemdībām gan individuāli, gan pārus; atbalsta dzemdībās; veic pēcdzemdību stiprinošos rituālus, konsultē par zīdīšanu.

 

Linda: "Man patīk darbā izmantot mākslas, radošas un ķermeniskas metodes, jo tās atraisa dzīvīgumu, vitalitāti, palīdz piekļūt tādiem mūsu iekšējās zināšanas un spēka resursiem, kurus ne vienmēr paši esam apjautuši. Un galu galā - dzemdības ir ļoti instinktīvas, arī bērnus audzinām ne tikai ar prātu."

 

*Dūla - nemedicīniska atbalsta persona, kas var palīdzēt grūtniecībā, dzemdībās un pēcdzemdību periodā: sagatavojot informatīvi, sniedzot emocionālo un fizisku atbalstu.

 

Dalības maksa: EUR 8 (pirmais seminārs), EUR 15 (viens seminārs), EUR 50 (četri semināri). 

Semināra cikla abonementa neizmantoto nodarbību summu, kas netiek izmantota bērniņa piedzimšanas gadījumā, var izmantot vēlāk jebkuras nodarbības vai meditācijas apmeklēšanai!

 Semināra abonementa neizmantoto nodarbību summu, kas netiek izmantota bērniņa piedzimšanas gadījumā, var izmantot vēlāk jebkuras nodarbības vai meditācijas apmeklēšanai!

Kur: Jogas studijā "Daya joga", Stabu ielā 51/2 (pagalmā)

Lūdzam pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni 26555060

SEMINĀRI - topošajām māmiņām un atbalsts personām

"Atveros. Esmu vienota. Ļaujos. Stiprinos. Radu."

Topošajām māmiņām

22. septembrī, otrdien, plkst.18.00 - 20.30

29. septembrī, otrdien, plkst.18.00 - 20.30

13. oktobrī, otrdien, plkst.18.00 - 20.30

27.oktobrī, otrdien, plkst.18.00 - 20.30