Sindija: "Es biju mācījusies relaksācijas tehnikas no grāmatām, kad gaidīju savu pirmo bērniņu. Mēģināju tās atcerēties un izmantot savās pirmajās dzemdībās, bet viss notika tik ātri, ka es nespēju relaksēties tā, kā gribēju. Manas dzemdības bija ļoti ātras, aptuveni 4 stundas, un no tām tikai 40 minūtes notika pēc manas iepazīšanās ar vecmāti slimnīcā. No vienas puses es biju priecīga, ka viss notika tik ātri, bet es tiešām būtu vēlējusies būt mierīgāka šajā pieredzē.

LASĪT TĀLĀK


Gaidot otro bērniņu es sapratu, ka ja es vēlos būt relaksēta un būt sagatavojusies dzemdībām, man vajag vairāk palīdzību nekā tikai no grāmatas. Es atradu Lindas telefona numuru „Stārķa Ligzdas” mājaslapā un biju ļoti pateicīga, ka viņa bija gatava ierasties pie manis mājās (ir grūti kaut kur tikt, ja mājās ir mazs bērns).

  • Linda ļoti iedziļinājās manis teiktajā un centās saprast, ko es vēlos, lai mentāli būtu sagatavojusies šīm dzemdībām. Viņa pacietīgi ierādīja man relaksācijas tehnikas un stāstīja man, kā es varu pilnībā atslābināt savu ķermeni, soli pa solim. Mēs to izmēģinājām.

Mēs izmēģinājām arī vizualizāciajs tehnikas, kas izrādījās ļoti spēcinošas un efektīvas  dzemdībās. Mēs arī diskutējām par mājdzemdībām un pēc sarunas ar Lindu es uzmeklēju mājdzemdību vecmāti Astrīdu Milleri. Es guvu ļoti pozitīvus iespaidus no Astrīdas un nolēmu dzemdēt mājās, kur es varētu būt pilnībā relaksēta un ģimenes ieskauta, un man nevajadzētu savu divus gadus veco bērniņu atstāt bez mammas uz laiku, kamēr es būtu slimnīcā.

Kad dzemdību datums bija arvien tuvāks, Lindas apciemoja mani vēlreiz un mēs runājām par mājdzemdībām, bija tik lieliski runāt ar viņu tieši tajā vietā, kur plānots laist bērniņu pasaulē. No šīs tikšanās es jutos tik piepildījusi istabu ar labām atmiņām, ka dienā, kad dzemdības sākās, es biju ļoti saviļņota būt gatava pilnībā darīt to, kam esmu gatava, to, kam Dievs ir radījis manu ķermeni! Man dzemdībās klāt bija mana māsa, kas bija ļoti jauki. Tehnikas, ko Linda man iemācīja, ļoti palīdzēja, īpaši vizualizācija un spēju atbrīvoties daudz labāk nekā tas bija slimnīcā.

  • Esmu kristiete un manās dzemdībās man bija ļoti spēcinoša vīzija, ka Jēzus stāv man blakus uz kalna, aptverot mani ar aizsargājošu gaismu. Kad kontrakcijas bija visspēcīgākās, pāri man šļācās viļņi un es spēju elpot zem ūdens un atkal es varēju just Kristu sev blakus, kad viļņi nāca.


Bet bērniņam „numur trīs” (ja mums tāds tiks dots), es no sirds vēlētos, lai Linda būtu man blakus un atgādinātu, kā atslābināties, kad kontrakcijas ir ļoti spēcīgas. Bija ļoti jauki, ka blakus ir atbalstoša ģimene, bet es domāju, ka Linda arī būtu ļoti palīdzējusi būt labākā mentālā stāvoklī dzemdību laikā. Viņa patiešām izprot ne tikai dzemdības, bet arī spēj palīdzēt atrast iekšējo spēku un kā atraistīt savus garīgos resursus.”