Viss iesākās ar atbilstošas literatūras meklēšanu par grūtniecību un dzemdībām. Manās rokās nonāca Lindas grāmata „Gaidības un radības ar prieku”. Ar interesi to izlasīju un tas bija tieši tas, kas bija vajadzīgs, lai saprastu kādas dzemdības vēlos es. Grāmatā izlasītais iedvesa arī tādu kā mieru un kliedēja neziņu par gaidāmo procesu, jo lieki teikt, ka pirmā grūtniecība ir liels nezināmais. :)

  • Ņemot vērā, ka dzemdības plānojās bez partnera klātbūtnes, arvien vairāk nostiprinājās sajūta, ka vēlos līdzās zinošu, atbalstošu un mierpilnu cilvēku – kādu „savējo” – un tā varētu būt DŪLA.

Nevarētu teikt, ka mani dūlas meklējumi bija ilgi, jo grūtniecība bija jau krietni pāri pusei. Biju „noskatījusi” Lindu un Lindas vadīto vingrošanu apmeklējumi „Stārķa ligzdā” apliecināja, ka Linda varētu būt mans īstais atbalsts. :)

 Foto: Stock.hu

LASĪT TĀLĀK

 

Lai arī mūsu pazīšanās nebija no paša grūtniecības sākuma, tikšanās bija pietiekošas, lai iegūtu drošības sajūtu, ka ar Lindu „nepazudīšu”. Linda dalījās savos padomos, rada skaidrojumus uz maniem jautājumiem, iedrošināja un morāli atbalstīja emocionālos lūzuma brīžos.

Par "dzemdību plāniem" iepriekš nebiju dzirdējusi. Kad Lindas pamudināta sāku par to domāt, nezināju ar ko īsti sākt. Jo domas taču bija, bet to visu uzlikt uz papīra ir citādi...

  • Es ļoti priecājos un esmu gandarīta, ka manas dzemdības lielos vilcienos izdevās pēc mana iecerētā plāna un lielā mērā - pateicoties Lindas klātbūtnei un uzmundrinājumam, kā arī vecmātei Signei un Stradiņu slimnīcas personālam.

Turklāt manā gadījumā, ņemot vērā, ka dzemdībās līdzās nebija otras puses stiprās rokas, Lindai tīri fiziski nācās smagi darboties manā labā.

Nenovērtējams bija Lindas atbalsts visā dzemdību un pēcdzemdību procesā. It kā ikdienišķas lietas – kopīga pastaiga, dzemdību somas pārskatīšana mājās pirms došanās uz slimnīcu, ūdens pasniegšana padzerties, mierīgas sarunas, regulāri apciemojumi slimnīcā pēc dzemdībām un palīdzība praktiskās lietās – tas viss bija tik svarīgi un tieši vajadzīgā brīdī. Protams, pēc atbraukšanas mājās bija daudz jautājumu un neskaidrību saistībā ar mazo brīnumiņu. Lindas apmeklējums mājās pie mums un pēc tam telefoniskas konsultācijas man ļoti daudz nozīmēja. Apbrīnoju Lindas spēju iedvest mieru situācijās, kad satraukums un neziņa par kādu jautājumu ir pārņēmusi jauno mammu.

Izvērtējot grūtniecības laiku un dzemdību un pēcdzemdību sākotnējo periodu, es varu tikai pateikties par iespēju, ka man līdzās bija Linda.

Paldies Tev, Linda, par uzmanību man un manam dēliņam un Tavu atbalstu!!! :)

Lai 2013.gads Tev nes daudz jaunas tikšanās ar topošajām māmiņām un izdodas turpināt sniegt savu mīlestību un gaišumu jaunajām ģimenēm ceļā uz satikšanos ar saviem brīnumiņiem! :)

 

Septembra princīša mamma :)