8.jūlijā, trešdien, plkst. 18.30 - 20.30, "Daya joga" telpās Stabu ielā 51/2 (pagalma māja)

Šī ir iespēja gan dalīties savā dzemdību pieredzē, atklājot to, kas tajā spēcinājis, palīdzējis, iedvesmojis, kā pārvarēti grūtie brīži. Tā ir iespēja klausīties citu pieredzē, izsijājot, kas varētu noderēt pašam un kas - tikai kā zināšana par otra ceļu. 

 

Dzemdību stāstu vakaru vadīs: dūla un grāmatas „Gaidības un radības ar prieku" autore Linda Rozenbaha. 

Viņa ir pieredzējusi sarunu stāstu vakaru vadītāja, kas Latvijā aizsākusi tradīciju - dzemdību stāstu nodošana tālāk, pirmkārt, jau pusi no grāmatas veltot tieši dzemdību stāstiem, bet vēlāk - rīkojot šādus radību stāstu vakarus.

Linda: „Agrāk sievietēm notika vakarēšana, sanākšanas, pieredzes nodošana no citas citai. Sievietes nereti pieredzēja citu saimes sieviešu radības, redzēja un ņēma rokās saimē dzimušo zīdaini. Mūsdienās bieži vien mūsu mammas ir piedzīvojušas traumatiskas dzemdības, ir daudz sāpīgu atmiņu - viņām nav drošības sajūtas un stāstu no ģimenes par dzemdībām, ko nodot savām meitām. Ir tāds iztrūkstošais posms mūsu vēsturē. Daloties gaišajos stāstos, mēs varam viens otru stiprināt un iedrošināt, atjaunot priekpilnu dzemdību pieredzes nodošanas tradīciju."

Uz stāstu vakaru aicināti:

* vecāki, kas vēlas dalīties dzemdību pieredzē (tik, cik grib) un atziņās par gatavošanos radībām un pašām dzemdībām

* topošie vecāki, kas vēlas uzklausīt pieredzējušos. Šī ir iespēja dzirdēt citu radību pieredzi no pirmavotiem, bez stāstiem „viena tante teica"; iespēja uzdot jautājumus un gūt atziņas no citu pieredzes - varbūt kaut ko no tā var izmantot arī savā dzemdību pieredzē

* pāri, kas mazuli vēl tikai plāno

Dalības maksa: 8 EUR (no viena apmeklētāja vai pāra).

!! Piesakoties lūgums pateikt, vai vēlaties paši dalīties savā stāstā vai tikai klausīties (lai būtu plānots grupas sadalījums).

NB! Rūpējoties par grupas gaisotni un iespēju klausīties vienam otrā, ja vēlaties nākt kopā ar bērniņu - iespēju robežās nākam ar bērniem, kas jau paaugušies, vai arī paši parūpējamies, ka, bērniņam kļūstot skaļākam, ar viņu izejam blakustelpā.

 

Mīļi gaidīti uz piepildītu un sirdssiltu vakaru! 

Lūgums pieteikties pa tālruni, 26555060