„„Ir, ir dzīve arī pēc dzemdībām” – aptuveni tā saucas kāda grāmata par pēcdzemdību periodu. Jo, gaidot mazuli, nereti sievietei ir grūti koncentrēties uz vairākām lietām – visa uzmanība ir vērsta uz dzemdībām,” novērojusi dūla* Linda Rozenbaha.

Šis seminārs ir veltīts tam, lai noskaidrotu, kāds atbalsts, iespējams, būs nepieciešams pēcdzemdību periodā, kā šo laiku var gaiši piepildīt ar rituāliem un kā tie palīdz.

 

Aicināti:

* topošās māmiņas un tēti

* mammas un tēti

* vecvecāki

 

Seminārā uzzināsiet:

* Kas nepieciešams sievietei pēcdzemdību periodā

* Emocijas un sajūtas kā šūpoles, topot par vecākiem – augšā, lejā. Kas var būt sagaidāms?

* Kā iespējams sagatavoties pēcdzemdību laikam

* Pēcdzemdību rituāli dūlas praksē – pirtīžas, vēdera aizvēršanās masāža, aizvēršanās masāža ar rebozo lakatiem, dzemdību pieredzes pārstrāde, – kas tajās notiek un kāpēc tie vajadzīgi. Ko no tā var praktizēt paši vecāki/ģimene

* Pamēģināsim kādu no ķermeniskajām metodēm pēcdzemdību periodā

 

NB! Rūpējoties par grupas gaisotni un iespēju klausīties vienam otrā, iespēju robežās nākam ar bērniem, kas jau paaugušies, vai arī paši parūpējamies, ka, bērniņam kļūstot skaļākam, ar viņu izejam blakustelpā.

 

* Dūla – speciāli mācījusies nemedicīniska atbalsta persona grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību periodā. Sniedz emocionālu, informatīvu un fisku atbalstu.

 

Kad: 26. maijā no pulksten 18.00–21.00

Kur: Dzīves Mākslas akadēmijā, Rīgā, Lāčplēša ielā 27, pagalma ēkā, nospiežot zvana pogu nr. 3, 2. stāvā

Vēlamais ziedojums: 15 EUR (no viena apmeklētāja vai pāra)

Piesakieties ŠEIT.