Grāmatas “Gaidības un radības ar prieku” autore Linda Rozenbaha aicina uz starptautiskas pasniedzējas, Krievijas mājdzemdību vecmātes un psiholoģes Svetlanas Akimovas praktiskajiem semināriem un lekciju.

Svetlana Akimova aptuveni 20 gadus ir mājdzemdību vecmāte. Ieguvusi profesionālo vecmātes izglītību, pēc pirmās izglītības kordiriģente, ir arī psiholoģiskās izglītības diploms. Gadā pieņem ap 60-70 mājdzemdības un 10 radībās slimnīcā atbalsta kā dūla.

LASĪT TĀLĀK

 

Pirmoreiz izbaudīju, kā Svetlana strādā, piedaloties prestižajā starptautiskajā konferencē “Midwifery Today”, kur Svetlana profesionāļiem – vecmātēm un dūlām – vadīja ķermeniski psiholoģiskas tehnikas nodarbību. Lai arī nebiju gaidībās, tomēr dzemdību dejā izspēlēju savas sajūtas, tostarp bailes, kādas tās vēl ir, par dzemdībām. Nodarbības beigās baiļu vairs nebija... Turklāt nodarbībā nebija garu runu, viss gāja caur ķermeniskām sajūtām. Tik brīnišķīgi! Nodomāju, ka vēlos to aiznest līdz Latvijai. Lūk, tas ir noticis. 

Nodarbības notiks krievu valodā ar tulkojumu uz latviešu valodu.

* ŠEIT var lasīt detalizētu programmas izklāstu latviešu un te - krievu valodā.

* Lai labāk iepazītu vecmāti, ŠEIT lasāma mana intervija ar viņu latviski un te- krieviski.

* ŠEIT ir īsa, plakātveida informācija par visiem semināriem (latviski un krieviski) un te - tikai par zaudējumu nodarbību (latviski un krieviski).

 

Divu dienu praktiskais seminārs: gatavošanās dzemdībām, iepazīstot sevi

Tajā:

* varēs izmēģināt unikālas ķermeniski orientētās prakses, lai sajustu, kā bailes pāriet uzticēšanās;

* apjaust, kādi ir jūsu atbalsta punkti dzīvē un kādi tie var būt dzemdībās;

* izmēģināsim īpašas dzemdību gatavošanās metodes: dzemdību deja un dzemdību teātris.

NB! Lai grūtnieces nemulsina nodarbību garās stundas – tajās ir daudz ķermenisko un relaksējošo tehniku, vecmātes pieredze rāda, ka šīs stundas ir baudāmas.

“Nav vajadzības pirms dzemdībām sevi pārveidot. Ir labi jāsaprot, kāda esi un balstīties uz to. Caur ķermeniski psiholoģiskajām metodēm, kuras izmantosim seminārā, to var ļoti labi ieraudzīt, sajust,” saka Svetlana Akimova.

“Pirmoreiz izbaudīju, kā vecmāte Svetlana strādā, piedaloties prestižajā starptautiskajā konferencē “Midwifery Today”, kur viņa profesionāļiem – vecmātēm un dūlām – vadīja ķermeniski psiholoģiskas tehnikas nodarbību. Lai arī nebiju gaidībās, tomēr dzemdību dejā izspēlēju savas sajūtas, tostarp bailes, kādas tās vēl ir, par dzemdībām. Nodarbības beigās baiļu vairs nebija... Turklāt nodarbībā nebija garu runu, viss gāja caur ķermeniskām sajūtām. Tik brīnišķīgi! Nodomāju, ka vēlos to aiznest līdz Latvijai. Lūk, tas ir noticis,” dūla, grāmatas “Gaidības un radības ar prieku” autore Linda Rozenbaha.

Seminārs domāts: gan topošajiem vecākiem, gan profesionāļiem jaunu metožu apguvei grūtnieču un pāru sagatavošanā dzemdībām (dūlām, vecmātēm, psihologiem u.c.).

Kur: Lāčplēša ielā 125, 3. stāvā

Kad: piektdienā un sestdienā, 10. un 11. oktobrī (katru dienu cita programma) no pulksten 11.30. līdz 19.30.

 

 

Lekcija par bērna zaudēšanu. Lektores dalīšanās personiskajā pieredzē

 

Runāsim par zaudējumiem, ja:

* piedzīvots spontānais aborts vai pātrūkusi grūtniecība

* ja bijušas priekšlaicīgas dzemdības

* ja piedzīvots bērna zaudējums dzemdībās vai vēlākā laikā

Runāsim, kā iet cauri sērām. Vecmātes Svetlanas Akimovas stāsts būs ļoti personisks, jo savu trešo bērniņu viņa zaudējusi četru gadu vecumā.

Svetlanas vīrs Dmitrijs Akimovs: “Zaudējot bērnu, mēs apmeklējām psihologa lekciju par šo tēmu, taču tie, kas nav to paši piedzīvojuši, savos semināros pieļauj briesmīgas kļūdas, kas nevis palīdz, bet atkārtoti traumē vecākus. Viņu ideja ir laba, bet ir viegli ievainot vecākus, kas piedzīvojuši zaudējumus.”

Svetlana Akimova: “Laikā, kad sapratām, ka mūsu dēlu nevarēs izārstēt un rit viņa pēdējās dienas, cilvēki teica dažādus vārdus. Un ir tādi, pret kuriem joprojām jūtu siltumu un ir tādi, kurus vairs negribu redzēt... Liekas, it kā viņi visi teica līdzīgas lietas, bet – cik liela tomēr ir atšķirība. To arī runāsim, lai kā atbalsta personas vai tuvinieki tiešām sniegtu atbalstu, kas IR atbalsts.”

Seminārs domāts: gan vecākiem, kas piedzīvojuši zaudējumi, gan profesionāļiem, kas piedzīvojuši zaudējumu.

 Kur: Baložu ielā 18, 2. stāvā

Kad: ceturtdienā, 9. oktobrī no pulksten 17.30. līdz 21.30.

Pieteikšanās: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Jautājumi pa tel. 29428893, Linda.

 

Cenas:

1 no garā semināra dienām pēc izvēles: 35 eiro

lekcija par zaudējumiem: 25 eiro

2 garā semināra dienas: 62 eiro

3 dienas (seminārs + lekcija): 75 eiro

Sievietēm, kas nodarbību apmeklē ar dzīvesdraugu, cena kā par vienu cilvēku.

 

Cenas ar atlaidi, apmaksājot savu dalību līdz 20. septembrim:

1 no garā semināra dienām pēc izvēles: 30 eiro

lekcija par zaudējumiem: 20 eiro

2 garā semināra dienas: 55 eiro

3 dienas (seminārs + lekcija): 65 eiro

Sievietēm, kas nodarbību apmeklē ar dzīvesdraugu, cena kā par vienu cilvēku.

Rekvizīti:

Lūgums maksājumā norādīt semināra dienu, kuru vēlaties apmeklēt.

Laura Kuršīte

220777-11802

Pārslas iela 1-5, LV-1002

A/s Swedbank

HABALV22

LV90HABA0551033161533